Babylon 5 - ─îerven├Ż sektor

─îerven├Ż sektor je oblas┼ą B5, ktor├í sl├║┼żi ako obchodn├í oblas┼ą stanice. Mo┼żno tu n├íjs┼ą podniky ako hotely, kas├şna, bary a konferen─Źn├ę s├íly. Takisto sa tu nach├ídzaj├║ Medlab, ├║stredie Bezpe─Źnosti a S├║dny dvor. Pr├şstup do ─îerven├ęho sektora je neobmedzen├Ż.

D├┤le┼żit├ę miesta

Banketov├í miestnos┼ą

─îerven├Ż sektor disponuje nieko─żk├Żmi ve─żk├Żmi miestnos┼ąami, ktor├ę si mo┼żno prenaja┼ą na cerem├│nie alebo sl├ívnostn├ę pr├şle┼żitosti. Poplatok za pren├íjom m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą vybavenie, ktor├ę m├┤┼że by┼ą dodan├ę stani─Źn├Żm ubytovac├şm d├┤stojn├şkom, ale prenaj├şmaj├║ca spolo─Źnos┼ą si tie┼ż m├┤┼że zaobstara┼ą vlastn├ę vybavenie. V roku 2258 pou┼żil banketov├║ miestnos┼ą ve─żvyslanec Mollari aby predstavil centaursk├ę kult├║rne viery ako ─Źas┼ą medzikult├║rnej v├Żmeny. O nie─Źo nesk├┤r v tom istom roku sa tu konal banket pre z├ístupcov Ligy nez├ívisl├Żch svetov, pred ktorou sa ve─żvyslanec G'Kar s┼ąa┼żoval, ┼że narnsk├í deleg├ícia bola posaden├í hne─Ć ved─ża Vree, odvol├ívaj├║c sa na ich stra┼ín├ę stolovacie zvyky. V roku 2259 si Londo prenajal banketov├║ miestnos┼ą na oslavu 30. v├Żro─Źia svojho pov├Ż┼íenia. V tom istom roku tu usporiadal banket Urza Jaddo na oslavu op├Ątovn├ęho stretnutia sa so star├Żm priate─żom Londom Mollarim. Oslava n├íhle skon─Źila ke─Ć Jaddo vyzval Mollariho na Morago.

Bazár

Jedno z viacer├Żch obchodn├Żch centier na B5, Baz├ír pon├║ka obchody a st├ínky s tovarmi z celej zn├ímej galaxie a nieko─żk├Żmi najlep┼í├şmi ponukami na tejto strane Centauri Prime. V roku 2259, po─Źas posledn├ęho kola bojov medzi "Zelen├Żmi" a "Fialov├Żmi" Drazijmi, vypukol v Baz├íri obrovsk├Ż boj. Nesk├┤r v tom istom roku, ke─Ć bol otvoren├Ż obchod s tovarom B5, niektor├ę z pred├ívan├Żch produktov boli vyroben├ę obchodn├şkmi v Baz├íri. V roku 2260, ke─Ć Brat Edward stratil v Hnedom sektore svoju ta┼íku, na┼íiel Garibaldi v Baz├íri niekoho, kto sa ju sna┼żil preda┼ą.

Kas├şno

Kas├şno
Kas├şno
Kas├şno v ─îervenom sektore pon├║ka mno┼żstvo hier, kde prij├şmaj├║ v┼íetky hlavn├ę meny. Ke─Ć po prv├Żkr├ít pri┼íiel na stanicu, str├ívil tu Londo Mollari ve─ża ─Źasu a pri┼íiel o ve─ża pe┼łaz├ş. Ke─Ć z├şskal moc a zodpovednos┼ą zistil, ┼że ho hry u┼ż nezauj├şmaj├║. Po─Źas vy┼íetrovania vra┼żdy Stephena Petrova na konci roku 2258, zaviedla Garibaldiho stopa k mu┼żovi menom Devereax, ktor├Ż bol zn├ímy t├Żm, ┼że sa poflakoval po kas├şne. V roku 2259 prist├íl na B5 ve─żk├Ż kontingent vojakov Pozemsk├Żch s├şl, a po─Źas svojho pobytu vyvolala v kas├şne nezhoda medzi voj├şnom Kleistom a poru─Ź├şkom Warrenom Kefferom ve─żk├║ bitku medzi person├ílom Pozemsk├Żch s├şl.

Hala

Hala je otvoren├Ż chodn├şk, ktor├Ż sa tiahne cel├Żm ─îerven├Żm sektorom. Je pr├şstupn├Ż len pe┼ío a pon├║ka n├ídhern├Ż v├Żh─żad na otvoren├ę jadro stanice.

Konferen─Źn├ę miestnosti

Obchodn├í oblas┼ą
Obchodn├í oblas┼ą
─îerven├Ż sektor pon├║ka nieko─żko oblast├ş, ktor├ę si mo┼żno prenaja┼ą na obchodn├ę stretnutia a uzatvorenie zmluvy. Zaru─Źuj├║ ├║pln├ę s├║kromie a v┼íetky s├║ plne vybaven├ę. Syst├ęmy konfere─Źn├Żch miestnost├ş s├║ plne integrovan├ę do centr├ílneho po─Ź├şta─Źov├ęho syst├ęmu stanice a m├┤┼żu by┼ą prepojen├ę na ak├Żko─żvek kompatibiln├Ż datanet.

─îierna hviezda

Bar a no─Źn├Ż klub v ─îervenom sektore vlastnen├Ż Ockom. Ocko je hrd├Ż na fakt, ┼że u neho pracuj├║ len tie najlep┼íie ┼żensk├ę tane─Źnice na stanici, v├Żsledkom ─Źoho je, ┼że m├í klub reput├íciu miesta s vynikaj├║cim pote┼íen├şm pre v┼íetky vnemy. Tane─Źnice predv├ídzaj├║ svoje ─Ź├şsla v hlavnej ─Źasti a mo┼żno si ich tie┼ż naja┼ą na s├║kromn├ę ─Ź├şsla. Okrem hlavnej ─Źasti m├í klub aj s├║kromn├║ ─Źas┼ą nach├ídzaj├║cu sa vzadu, kde sa hraj├║ hazardn├ę hry o vysok├ę st├ívky. V roku 2258 pracovala v ─îiernej hviezde Adira Tyree ako exotick├í tane─Źnica a stretla tu Londa Mollariho. Nesk├┤r v tom istom roku prehovoril Londo Lenniera na parti─Źku v kart├ích. T├í n├íhle skon─Źila, ke─Ć jeden z hr├í─Źov - Hurr - pristihol Londa pri pokuse o podv├ídzanie. Po n├íslednej v├Żtr┼żnosti zatkla Bezpe─Źnos┼ą 30 ─żud├ş a mimozem┼í┼ąanov.

Doug's Dugout

Doug's Dugout
Doug's Dugout
Nach├ídza sa v ─îervenej 5, len k├║sok od Zocala. ┼áportov├Ż bar pon├║kaj├║ci real-time spojenie na Las Vegas a New Vegas, ┼íportov├ę udalosti na Zemi alebo kol├│ni├ích a okrem toho aj vn├║tropodnikov├ę hry. V ponuke je tie┼ż r├┤zne jedlo r├Żchleho ob─Źerstvenia z mnoh├Żch rozli─Źn├Żch svetov.

Tu si v roku 2258 Michael Garibaldi a Walker Smith vychutn├ívali Zoonske burgery, Jovianske h─ż├║zy a hlt Traxianskeho piva.

U Earhartovej (Earhart's)

U Earharta bol d├┤stojn├şcky klub na Babylone 5. Vyhraden├Ż person├ílu Pozemsk├Żch s├şl a pozvan├Żm hos┼ąom pon├║kal neform├ílne jedl├í 24 hod├şn denne a v├Żborn├Ż poh─żad na vn├║torn├ę jadro stanice. Je pomenovan├Ż po letkyni z 20. storo─Źia, Amelii Earhartovej.

Pravidlo klubu vy┼żaduje, aby ka┼żd├Ż d├┤stojn├şk, ktor├Ż prich├ídza v ├║radnej z├íle┼żitosti platil ─Ćal┼íiu s├ęriu n├ípojov. T├║to chybu raz spravil Garibaldi. Pod─ża trad├şcie sa v U Earhartovej hr├í iba swing alebo big-band.

Re┼ítaur├ícia ─îerstv├Ż vzduch

Jedin├í 5-hviezdi─Źkov├í re┼ítaur├ícia na Babylone 5.

Záhrady

Záhrada v roku 2257
Záhrada v roku 2257
Z├íhrady v ─îervenom sektore maj├║ viac ne┼ż 150 r├┤znych druhov ┼żiv├Żch rastl├şn z nieko─żk├Żch plan├ęt.

Labyrint

Labyrint je kysl├şk produkuj├║ca ┼żiv├í rastlina pokr├Żvaj├║ca pribli┼żne 60 st├┤p ┼ítvorcov├Żch a vysok├í 8 st├┤p. Navrhnut├í po vzoru starozemskej Anglickej z├íhrady umo┼ż┼łuje n├ív┼ítevn├şkom str├ívi┼ą hodiny pri h─żadan├ş cesty skrz labyrint.

Rekrea─Źn├ę centrum

Sheridan v rekrea─Źnom centre, 2259
Sheridan v rekrea─Źnom centre, 2259
Ob─ż├║ben├ę miesto v ─îervenom sektore. Toto zariadenie poskytuje nieko─żko hier virtu├ílnej reality a nieko─żko chodn├şkov cez mno┼żstvo zatr├ívnen├Żch pl├┤ch, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou atmosf├ęru recykluj├║cej infra┼ítrukt├║ry stanice. Tie┼ż sa tu nach├ídza nieko─żko otvoren├Żch oblast├ş vhodn├Żch pre vonkaj┼íie ┼íporty, vr├ítane pozemsk├ęho baseballov├ęho ihriska vybaven├ęho robotick├Żmi nadhadzova─Źmi a chyta─Źmi.

Rotunda

Rotunda
Rotunda
Rovnako ako Sv├Ąty┼ła v Modrom sektore je aj Rotunda miesto umiestnen├ę stranou pre verejn├ę aj s├║kromn├ę zhroma┼żdenia - n├íbo┼żensk├ę obrady, predn├í┼íky a diplomatick├ę recepcie.

Z├│calo

Zocalo
Zocalo
Centr├ílny trh na Babylone 5. Je umiestnen├Ż v ─îervenej 05 a je domovom pre mno┼żstvo barov, st├ínkov, predava─Źov s voz├şkmi a obchodov vr├ítane Eclipse Cafe.

Úrovne

Červená 01

Ke─Ć vo febru├íri 2262 za├║to─Źila druh├í vlna nezn├ímych mimozem┼í┼ąanov na B5, bola cel├í pos├ídka povolan├í do ─îervenej 01, aby si poradila s votrelcami prepa─żuj├║cimi sa cez trup.

Červená 02

Po "ve─żmi ├║primnej a otvorenej konverz├ícii" s p├ínom Garibaldim sa vydala kapit├ínka Lochleyov├í transportom do ─îervenej 02.

Červená 03

Miesto jednej z mnoh├Żch obchodn├Żch s├íl a do─Źasn├Żch ubyk├íci├ş na B5. V m├íji 2258 tu dohodol ve─żvyslanec Kosh stretnutie Talie Wintersovej a P├ína Abbuta po─Źas "hodiny preskakovania" a nasleduj├║ci de┼ł po─Źas "hodiny t├║┼żenia". V auguste toho ist├ęho roku bol ┼í├ęf bezpe─Źnosti zavolan├Ż do ─îervenej 03 k├│dom "245" (├║tok smrtiacou zbra┼łou). Pod─ża v┼íetk├ęho bol p├íchate─ż pod vplyvom drogy.

Červená 04

V apr├şli 2258 sa pok├║┼íal komand├ęr Sinclair dosta┼ą Jasona Ironhearta pre─Ź zo stanice a tak prik├ízal vypr├ízdni┼ą cestu z Modrej 16 do ─îervenej 04 pod z├ímienkou n├ícviku. V auguste 2262 bolo davom zlyn─Źovan├Żch a zavra┼żden├Żch nieko─żko centaursk├Żch civilistov, jedna z obet├ş bola napadnut├í v ─îervenej 04.

Červená 05

Nach├ídzaj├║ sa tu Baz├ír a Zocalo. Ke─Ć pri┼íla Lyta Alexanderov├í po prv├Ż kr├ít na palubu, bola jej pridelen├í kajuta v ─îervenej 05. Komand├ęr Sinclair jej uk├ízal cestu cez Mimozemsk├Ż sektor. Argo "Ve─żk├ę brucho" vlastn├ş v ─îervenej 03 firmu, hoci posledn├í osoba, ktor├í ho tak nazvala z o─Ź├ş do o─Ź├ş skon─Źila ako hlavn├Ż chod. V oddieli #23 s├şdli Ziklag-Ziklad Zbrane, licencovan├Ż obchodn├şk so zbra┼łami, ktor├Ż pred├íva ┼íirok├Ż v├Żber zbran├ş od v┼íetk├Żch druhov, vr├ítane ┼íirokej ┼ík├íly ─żahkej v├Żzbroje ako aj vybran├ę elektronick├ę syst├ęmy na bojov├ę pole.

Červená 06

V apr├şli 2258, po ├║teku zo zajatia dvojice nezn├ímych agentov (Rytier #1 a #2), bol komand├ęr Sinclair viden├Ż bezpe─Źnostn├Żm d├┤stojn├şkom na ├║rovni 2 ─îervenej 06. V auguste volal Garibaldi stanicu bezpe─Źnosti v ─îervenej 06, aby vyzdvihli zatknut├║ dvojicu zlo─Źincov.

Červená 07

V m├íji 2258 prist├íla lo─Ć Callisto v Doku 12, v┼íetk├Żm pasa┼żierom letu ozn├ímili, ┼że m├┤┼żu uvidie┼ą Miss Uru v ─îervenej 07. Ke─Ć Amanda Carterov├í, z├ístupky┼ła Marsk├ęho v├Żboru pre obchodn├ę z├íle┼żitosti do─Źasnej vl├ídy, n├ív┼ít├şvila v marci B5, ubytovala sa v Apartm├íne 15 v ─îervenej 07.

Červená 12

Bola zna─Źne po┼íkoden├í v janu├íri 2257, ke─Ć sa minbarijsk├Ż vrah s├ím odp├ílil.

Červená 14

─îerven├í 14 #57 boli kancel├írie Laughing Dragon Shipping, mal├ęho ale vplyvn├ęho podniku, ktor├Ż riadil p├ín Ashi Van Troc.

Červená 15

V├Ą─Ź┼íina ─îervenej 15 bola zni─Źen├í v janu├íri 2260, ke─Ć Robert Carlson odp├ílil v├Żbu┼ín├ę zariadenie, ─Ź├şm uv├Ąznil 10 a┼ż 20 ─żud├ş.

Červená 26

Mirriam Runningdearov├í mala v ─îervenej 26 obchod, k├Żm ju nezabil Na'ka'leen.

↑ Hore