Babylon 5 - Červený sektor

Červený sektor je oblasť B5, ktorá slúži ako obchodná oblasť stanice. Možno tu nájsť podniky ako hotely, kasína, bary a konferenčné sály. Takisto sa tu nachádzajú Medlab, ústredie Bezpečnosti a Súdny dvor. Prístup do Červeného sektora je neobmedzený.

Dôležité miesta

Banketová miestnosť

Červený sektor disponuje niekoľkými veľkými miestnosťami, ktoré si možno prenajať na ceremónie alebo slávnostné príležitosti. Poplatok za prenájom môže zahŕňať vybavenie, ktoré môže byť dodané staničným ubytovacím dôstojníkom, ale prenajímajúca spoločnosť si tiež môže zaobstarať vlastné vybavenie. V roku 2258 použil banketovú miestnosť veľvyslanec Mollari aby predstavil centaurské kultúrne viery ako časť medzikultúrnej výmeny. O niečo neskôr v tom istom roku sa tu konal banket pre zástupcov Ligy nezávislých svetov, pred ktorou sa veľvyslanec G'Kar sťažoval, že narnská delegácia bola posadená hneď vedľa Vree, odvolávajúc sa na ich strašné stolovacie zvyky. V roku 2259 si Londo prenajal banketovú miestnosť na oslavu 30. výročia svojho povýšenia. V tom istom roku tu usporiadal banket Urza Jaddo na oslavu opätovného stretnutia sa so starým priateľom Londom Mollarim. Oslava náhle skončila keď Jaddo vyzval Mollariho na Morago.

Bazár

Jedno z viacerých obchodných centier na B5, Bazár ponúka obchody a stánky s tovarmi z celej známej galaxie a niekoľkými najlepšími ponukami na tejto strane Centauri Prime. V roku 2259, počas posledného kola bojov medzi "Zelenými" a "Fialovými" Drazijmi, vypukol v Bazári obrovský boj. Neskôr v tom istom roku, keď bol otvorený obchod s tovarom B5, niektoré z predávaných produktov boli vyrobené obchodníkmi v Bazári. V roku 2260, keď Brat Edward stratil v Hnedom sektore svoju tašku, našiel Garibaldi v Bazári niekoho, kto sa ju snažil predať.

Kasíno

Kasíno
Kasíno
Kasíno v Červenom sektore ponúka množstvo hier, kde prijímajú všetky hlavné meny. Keď po prvýkrát prišiel na stanicu, strávil tu Londo Mollari veľa času a prišiel o veľa peňazí. Keď získal moc a zodpovednosť zistil, že ho hry už nezaujímajú. Počas vyšetrovania vraždy Stephena Petrova na konci roku 2258, zaviedla Garibaldiho stopa k mužovi menom Devereax, ktorý bol známy tým, že sa poflakoval po kasíne. V roku 2259 pristál na B5 veľký kontingent vojakov Pozemských síl, a počas svojho pobytu vyvolala v kasíne nezhoda medzi vojínom Kleistom a poručíkom Warrenom Kefferom veľkú bitku medzi personálom Pozemských síl.

Hala

Hala je otvorený chodník, ktorý sa tiahne celým Červeným sektorom. Je prístupný len pešo a ponúka nádherný výhľad na otvorené jadro stanice.

Konferenčné miestnosti

Obchodná oblasť
Obchodná oblasť
Červený sektor ponúka niekoľko oblastí, ktoré si možno prenajať na obchodné stretnutia a uzatvorenie zmluvy. Zaručujú úplné súkromie a všetky sú plne vybavené. Systémy konferečných miestností sú plne integrované do centrálneho počítačového systému stanice a môžu byť prepojené na akýkoľvek kompatibilný datanet.

Čierna hviezda

Bar a nočný klub v Červenom sektore vlastnený Ockom. Ocko je hrdý na fakt, že u neho pracujú len tie najlepšie ženské tanečnice na stanici, výsledkom čoho je, že má klub reputáciu miesta s vynikajúcim potešením pre všetky vnemy. Tanečnice predvádzajú svoje čísla v hlavnej časti a možno si ich tiež najať na súkromné čísla. Okrem hlavnej časti má klub aj súkromnú časť nachádzajúcu sa vzadu, kde sa hrajú hazardné hry o vysoké stávky. V roku 2258 pracovala v Čiernej hviezde Adira Tyree ako exotická tanečnica a stretla tu Londa Mollariho. Neskôr v tom istom roku prehovoril Londo Lenniera na partičku v kartách. Tá náhle skončila, keď jeden z hráčov - Hurr - pristihol Londa pri pokuse o podvádzanie. Po následnej výtržnosti zatkla Bezpečnosť 30 ľudí a mimozemšťanov.

Doug's Dugout

Doug's Dugout
Doug's Dugout
Nachádza sa v Červenej 5, len kúsok od Zocala. Športový bar ponúkajúci real-time spojenie na Las Vegas a New Vegas, športové udalosti na Zemi alebo kolóniách a okrem toho aj vnútropodnikové hry. V ponuke je tiež rôzne jedlo rýchleho občerstvenia z mnohých rozličných svetov.

Tu si v roku 2258 Michael Garibaldi a Walker Smith vychutnávali Zoonske burgery, Jovianske hľúzy a hlt Traxianskeho piva.

U Earhartovej (Earhart's)

U Earharta bol dôstojnícky klub na Babylone 5. Vyhradený personálu Pozemských síl a pozvaným hosťom ponúkal neformálne jedlá 24 hodín denne a výborný pohľad na vnútorné jadro stanice. Je pomenovaný po letkyni z 20. storočia, Amelii Earhartovej.

Pravidlo klubu vyžaduje, aby každý dôstojník, ktorý prichádza v úradnej záležitosti platil ďalšiu sériu nápojov. Túto chybu raz spravil Garibaldi. Podľa tradície sa v U Earhartovej hrá iba swing alebo big-band.

Reštaurácia Čerstvý vzduch

Jediná 5-hviezdičková reštaurácia na Babylone 5.

Záhrady

Záhrada v roku 2257
Záhrada v roku 2257
Záhrady v Červenom sektore majú viac než 150 rôznych druhov živých rastlín z niekoľkých planét.

Labyrint

Labyrint je kyslík produkujúca živá rastlina pokrývajúca približne 60 stôp štvorcových a vysoká 8 stôp. Navrhnutá po vzoru starozemskej Anglickej záhrady umožňuje návštevníkom stráviť hodiny pri hľadaní cesty skrz labyrint.

Rekreačné centrum

Sheridan v rekreačnom centre, 2259
Sheridan v rekreačnom centre, 2259
Obľúbené miesto v Červenom sektore. Toto zariadenie poskytuje niekoľko hier virtuálnej reality a niekoľko chodníkov cez množstvo zatrávnených plôch, ktoré sú súčasťou atmosféru recyklujúcej infraštruktúry stanice. Tiež sa tu nachádza niekoľko otvorených oblastí vhodných pre vonkajšie športy, vrátane pozemského baseballového ihriska vybaveného robotickými nadhadzovačmi a chytačmi.

Rotunda

Rotunda
Rotunda
Rovnako ako Svätyňa v Modrom sektore je aj Rotunda miesto umiestnené stranou pre verejné aj súkromné zhromaždenia - náboženské obrady, prednášky a diplomatické recepcie.

Zócalo

Zocalo
Zocalo
Centrálny trh na Babylone 5. Je umiestnený v Červenej 05 a je domovom pre množstvo barov, stánkov, predavačov s vozíkmi a obchodov vrátane Eclipse Cafe.

Úrovne

Červená 01

Keď vo februári 2262 zaútočila druhá vlna neznámych mimozemšťanov na B5, bola celá posádka povolaná do Červenej 01, aby si poradila s votrelcami prepaľujúcimi sa cez trup.

Červená 02

Po "veľmi úprimnej a otvorenej konverzácii" s pánom Garibaldim sa vydala kapitánka Lochleyová transportom do Červenej 02.

Červená 03

Miesto jednej z mnohých obchodných sál a dočasných ubykácií na B5. V máji 2258 tu dohodol veľvyslanec Kosh stretnutie Talie Wintersovej a Pána Abbuta počas "hodiny preskakovania" a nasledujúci deň počas "hodiny túženia". V auguste toho istého roku bol šéf bezpečnosti zavolaný do Červenej 03 kódom "245" (útok smrtiacou zbraňou). Podľa všetkého bol páchateľ pod vplyvom drogy.

Červená 04

V apríli 2258 sa pokúšal komandér Sinclair dostať Jasona Ironhearta preč zo stanice a tak prikázal vyprázdniť cestu z Modrej 16 do Červenej 04 pod zámienkou nácviku. V auguste 2262 bolo davom zlynčovaných a zavraždených niekoľko centaurských civilistov, jedna z obetí bola napadnutá v Červenej 04.

Červená 05

Nachádzajú sa tu Bazár a Zocalo. Keď prišla Lyta Alexanderová po prvý krát na palubu, bola jej pridelená kajuta v Červenej 05. Komandér Sinclair jej ukázal cestu cez Mimozemský sektor. Argo "Veľké brucho" vlastní v Červenej 03 firmu, hoci posledná osoba, ktorá ho tak nazvala z očí do očí skončila ako hlavný chod. V oddieli #23 sídli Ziklag-Ziklad Zbrane, licencovaný obchodník so zbraňami, ktorý predáva široký výber zbraní od všetkých druhov, vrátane širokej škály ľahkej výzbroje ako aj vybrané elektronické systémy na bojové pole.

Červená 06

V apríli 2258, po úteku zo zajatia dvojice neznámych agentov (Rytier #1 a #2), bol komandér Sinclair videný bezpečnostným dôstojníkom na úrovni 2 Červenej 06. V auguste volal Garibaldi stanicu bezpečnosti v Červenej 06, aby vyzdvihli zatknutú dvojicu zločincov.

Červená 07

V máji 2258 pristála loď Callisto v Doku 12, všetkým pasažierom letu oznámili, že môžu uvidieť Miss Uru v Červenej 07. Keď Amanda Carterová, zástupkyňa Marského výboru pre obchodné záležitosti dočasnej vlády, návštívila v marci B5, ubytovala sa v Apartmáne 15 v Červenej 07.

Červená 12

Bola značne poškodená v januári 2257, keď sa minbarijský vrah sám odpálil.

Červená 14

Červená 14 #57 boli kancelárie Laughing Dragon Shipping, malého ale vplyvného podniku, ktorý riadil pán Ashi Van Troc.

Červená 15

Väčšina Červenej 15 bola zničená v januári 2260, keď Robert Carlson odpálil výbušné zariadenie, čím uväznil 10 až 20 ľudí.

Červená 26

Mirriam Runningdearová mala v Červenej 26 obchod, kým ju nezabil Na'ka'leen.

↑ Hore