Babylon 5 - Zelený sektor

Zelený sektor, tiež známy ako diplomatický sektor, je vyhradený pre diplomatov a veliaci personál.

Skladá sa z diplomatických apartmánov, konferenčných miestností, Zen záhrady a hydropónie.

Dôležité miesta

Mimozemský sektor

"Mimozemský sektor" je pomenovaná oblasť v Zelenom sektore špecificky upravená na umiestnenie rôznych atmosférických potrieb 14 rôznych druhov obývajúcich stanicu, umiestnená medzi doky a Červený sektor. Keďže väčšina obyvateľov B5 dýcha kyslík, prístup do a z Mimozemského sektora je chránený sériou vzduchových uzáverov, v ktorých sú dostupné v automatoch štandardné dýchacie masky vhodné pre väčšinu rás. Iróniou osudu obyvatelia tohto sektora majú vo zvyku nazývať väčšiu, kyslíkovú, časť stanice ako "Mimozemský sektor".

Bez ohľadu na natlakované obydlia a verejné zóny možno ovplyvňovať gravitáciu určitých oblastí zmenou rýchlosti rotácie niektorých vnútorných sekcií B5.

Snemovňa koncilu

Snemovňa koncilu
Snemovňa koncilu
Táto oblasť bola pôvodne miestom stretnutí pre zástupcov Ligy nezávislých svetov a Poradného zboru B5. Po rozpustení Ligy a založení Medzihviezdnej aliancie slúži k takmer tomu istému účelu. Vstúpiť môžu len povolené osoby, ale zasadania Zboru možno sledovať na 57. kanáli BabComu, s výnimkou uzatvorených stretnutí.

Hydroponické záhrady

Záhrady
Záhrady
Záhrady v Zelenom sektore sa používali na pestovanie hydroponických plodín a vytváranie kyslíka na dýchanie. Staničné predpisy zakazujú využívanie záhrad na pestovanie súkromných plodín a jedla, hoci Laurel Takashima bola schopná prehovoriť jedného zo záhradníkov, aby jej dovolil pestovať kávové zrná v niekoľkých kvetináčoch.

Zen záhrada

Japonská kamenná záhrada
Japonská kamenná záhrada
Zen záhrada bola často navštevovaná veľvyslaneckým personálov a z času na čas niektorým členom posádky. Jeffrey Sinclair si napriek tomu málu dostupného miesta v návrhu stanice dokázal zariadiť malé miestečko. Medzi množstvom rastlín bola Japonská kamenná záhrada, forma umenia, kde piesok a kamene boli naaranžované do rôznych vzorov. Delennová si raz všimla, že záhrada bola značne pôsobivá v znázornení sily jednej mysle meniacej vesmír.

Prednáškové sály

Množstvo prednáškových sál je možné prenajať si nielen v Zelenom, ale aj v Modrom sektore. Niektoré ponúkajú sedadlá pre nie viac než 20, zatiaľ čo sú tu dve miestnosti, ktoré pojmú až 250. Všetky sály sú vybavené kompletným audio a video vybavením.

Úrovne

Zelená 02

Tu sa nachádza apartmán veľvyslanca Londa Mollariho.

Zelená 05

Tu sa nachádza apartmán diplomatického atašé Vira Cotta.

Zelená 23 (Mimozemský sektor)

Ubykácie veľvyslanca Kosha sa nachádzala v Oddiele 8 v Zelenej 23.

↑ Hore