Babylon 5 - Zelen├Ż sektor

Zelen├Ż sektor, tie┼ż zn├ímy ako diplomatick├Ż sektor, je vyhraden├Ż pre diplomatov a veliaci person├íl.

Sklad├í sa z diplomatick├Żch apartm├ínov, konferen─Źn├Żch miestnost├ş, Zen z├íhrady a hydrop├│nie.

D├┤le┼żit├ę miesta

Mimozemsk├Ż sektor

"Mimozemsk├Ż sektor" je pomenovan├í oblas┼ą v Zelenom sektore ┼ípecificky upraven├í na umiestnenie r├┤znych atmosf├ęrick├Żch potrieb 14 r├┤znych druhov ob├Żvaj├║cich stanicu, umiestnen├í medzi doky a ─îerven├Ż sektor. Ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina obyvate─żov B5 d├Żcha kysl├şk, pr├şstup do a z Mimozemsk├ęho sektora je chr├ínen├Ż s├ęriou vzduchov├Żch uz├íverov, v ktor├Żch s├║ dostupn├ę v automatoch ┼ítandardn├ę d├Żchacie masky vhodn├ę pre v├Ą─Ź┼íinu r├ís. Ir├│niou osudu obyvatelia tohto sektora maj├║ vo zvyku naz├Żva┼ą v├Ą─Ź┼íiu, kysl├şkov├║, ─Źas┼ą stanice ako "Mimozemsk├Ż sektor".

Bez oh─żadu na natlakovan├ę obydlia a verejn├ę z├│ny mo┼żno ovplyv┼łova┼ą gravit├íciu ur─Źit├Żch oblast├ş zmenou r├Żchlosti rot├ície niektor├Żch vn├║torn├Żch sekci├ş B5.

Snemov┼ła koncilu

Snemov┼ła koncilu
Snemov┼ła koncilu
T├íto oblas┼ą bola p├┤vodne miestom stretnut├ş pre z├ístupcov Ligy nez├ívisl├Żch svetov a Poradn├ęho zboru B5. Po rozpusten├ş Ligy a zalo┼żen├ş Medzihviezdnej aliancie sl├║┼żi k takmer tomu ist├ęmu ├║─Źelu. Vst├║pi┼ą m├┤┼żu len povolen├ę osoby, ale zasadania Zboru mo┼żno sledova┼ą na 57. kan├íli BabComu, s v├Żnimkou uzatvoren├Żch stretnut├ş.

Hydroponick├ę z├íhrady

Záhrady
Záhrady
Z├íhrady v Zelenom sektore sa pou┼ż├şvali na pestovanie hydroponick├Żch plod├şn a vytv├íranie kysl├şka na d├Żchanie. Stani─Źn├ę predpisy zakazuj├║ vyu┼ż├şvanie z├íhrad na pestovanie s├║kromn├Żch plod├şn a jedla, hoci Laurel Takashima bola schopn├í prehovori┼ą jedn├ęho zo z├íhradn├şkov, aby jej dovolil pestova┼ą k├ívov├ę zrn├í v nieko─żk├Żch kvetin├í─Źoch.

Zen záhrada

Japonská kamenná záhrada
Japonská kamenná záhrada
Zen z├íhrada bola ─Źasto nav┼ítevovan├í ve─żvyslaneck├Żm person├ílov a z ─Źasu na ─Źas niektor├Żm ─Źlenom pos├ídky. Jeffrey Sinclair si napriek tomu m├ílu dostupn├ęho miesta v n├ívrhu stanice dok├ízal zariadi┼ą mal├ę mieste─Źko. Medzi mno┼żstvom rastl├şn bola Japonsk├í kamenn├í z├íhrada, forma umenia, kde piesok a kamene boli naaran┼żovan├ę do r├┤znych vzorov. Delennov├í si raz v┼íimla, ┼że z├íhrada bola zna─Źne p├┤sobiv├í v zn├ízornen├ş sily jednej mysle meniacej vesm├şr.

Predn├í┼íkov├ę s├íly

Mno┼żstvo predn├í┼íkov├Żch s├íl je mo┼żn├ę prenaja┼ą si nielen v Zelenom, ale aj v Modrom sektore. Niektor├ę pon├║kaj├║ sedadl├í pre nie viac ne┼ż 20, zatia─ż ─Źo s├║ tu dve miestnosti, ktor├ę pojm├║ a┼ż 250. V┼íetky s├íly s├║ vybaven├ę kompletn├Żm audio a video vybaven├şm.

Úrovne

Zelená 02

Tu sa nach├ídza apartm├ín ve─żvyslanca Londa Mollariho.

Zelená 05

Tu sa nach├ídza apartm├ín diplomatick├ęho ata┼í├ę Vira Cotta.

Zelen├í 23 (Mimozemsk├Ż sektor)

Ubyk├ície ve─żvyslanca Kosha sa nach├ídzala v Oddiele 8 v Zelenej 23.

↑ Hore